Závazek z přecenění úrokového swapu

Dobrý den, pane Mládku,chtěl bych se zeptat zda závazek z přecenění úrokového swapu k datu účetní závěrky, o kterém účtujeme jako o derivátu k obchodování, vykázat celý jako krátkodobý? Tak si vysvětluji ustanovení IAS 39.9.Děkuji za odpověď  

Dobry den,


obvykle se derivaty vykazuji kratkodobe protoze k vyrovnani dochazi do roka.


Pokud se vsak nebyde vyrovnavat do roka, jeho povaha by byla dlouhodoba.


Pokud vim IAS 39, tuto otazku neresi.  Proto je nutno se ridit IAS 1.


Podle IAS 60 firma muze vykazovat rozvahu kratkodobou/dlouhodobou nebo podle likvidity.


IAS 1.61 sak rika:


61 Whichever method of presentation is adopted, an entity shall disclose the amount expected to be recovered or settled after more than twelve months for each asset and liability line item that combines amounts expected to be recovered or settled:
(a) no more than twelve months after the reporting period, and
(b) more than twelve months after the reporting period.


Pokud by se tedy jednalo o derivat ktery se vyrovna za vic nez rok a firma vykazuje rozvahu kratkodobou/dlouhodobou, derivat by vykazala dlouhodobe a dodatecnou informaci by pridala do prilohy.

Přidat komentář