Zásoby a preddavok

Dobrý deň pán Mládek,chcem Vás poprosiť o Váš názor na takúto situáciu. Spoločnosť uzatvorila zmluvu na obstaranie zásob (tovaru), ktoré budú dodávané priebežne v apríli a máji. Bol však už uhradený preddavok na celý objem zásob uhradený v cudzej mene (USD). Vedenie spoločnosti má záujem oceńovať príjem tovaru na sklad kurzom, ktorým bol uhradený preddavok, nie dátumom príjmu ako je bežne zaužívané. Je to, prosím Vás, nejakým spôsobom (s pohľadu IFRS) možné?Ďakujem  

Ano.

Zasoby se podle IFRS ocenuji kurzem dne jejich nakupu nikoli dne jejich dodani.

Novelizace IAS 2 (jak vysvetluje IN10) vyslovne znemoznuje zahrnovani kurzovych rozdilu do ceny zasob.

Predpokladam ze preddavok je zalohova platba.  Pokud tomu tak je, zasoby se budou ocenovat kurzem dne te (pred) platby, nikoli dne kdy se prevzaly od dodavatele.

Přidat komentář