Vykazování odštěpení - IFRIC17

Dobrý den, lze použít IFRIC17 na odštěpení ze společnosti sestavující konsolidovanou závěrku dle IFRS, v případě, že tato společnost je vlastněna jedinným akcionářem, odštěpená část bude rovněž vlastněna tímto akcionářem? A pokud toto nelze použít - rozsah působnosti, bod 5 (CZ překlad), jak tedy vykázat ztrátu aktiv a kapitálu v závěrce. Děkuji za jakoukoliv inspiraci.

Dobry den,

Bohuzel nejde.  IFRIC 17.5 rika This Interpretation does not apply to a distribution of a non-cash asset that is ultimately controlled by the same party or parties before and after the distribution. This exclusion applies to the separate, individual and consolidated financial statements of an entity that makes the distribution.

Podobne IFRS 3.2 This IFRS applies to a transaction or other event that meets the definition of a business combination. This IFRS does not apply to:  … (c) a combination of entities or businesses under common control (paragraphs B1–B4 provide related application guidance).

Takze ani IFRS 3 se neda aplikovat.

Nevim ale na co se presne ptate. Myslite: jak budou vypadat financni zpravy tech dvou spolecnosti pokud se nebude prezentovat jedna (konsolidovana)?

Přidat komentář