socialny fond

dobry den, prosim Vas o radu v nasledujucej problematike:Zo zisku po zdaneni tvorime prispevok do socialneho fondu vo vyske 5%.Nasa materska firma v Nemecku nam ciastku, ktoru sme doplnili do socialneho fondu za rok 2006 presunula do nakladov roku 2007 a tym padom sa nam zhorsili predbezne vysledky za rok 2007. Postupuju spravne? Ako sa vysporiat z prispevkom so socialneho fondu z uz zdaneneho zisku podla IFRS.Vopred dakujem za Vasu radu.

Dobrý den,

IFRS se k sociálním fondům nevyjadřují. Důvodem je, že předpokládají, že pokud se bude vyplácet zisk po zdanění, bude se jednat o dividendy (které se vyplácí vlastníkům, nikoli zaměstnancům), a že firmy žádné takovéto fondy tvořit nebudou.

A proč je vlastně tvoříte? Nevadí vám, že se ty peníze budou zdaňovat dvakrát (jednou u firmy a podruhé u zaměstnance)? Proč zaměstnancům nevyplatíte normální prémii, kterou si můžete odečíst?

Podle toho, jak se ptáte, bych tipoval, že matka nepochopila, že tento fond tvoříte ze zisku po zdanění (proto ho chce přesunout do nákladů). Zkuste jí znova vysvětlit, že se vlastně jedná o dividendy, které místo aby šly vlastníkům, jdou zaměstnancům, a ona pak (pokud se nezblázní) možná své stanovisko změní.

Jinak Vám asi nepomůžu.

Dobry den,

pokusim se trochu dopnit Robertovu reakci.

Socialni fond, resp. cerpani ze socialniho fondu je z pohledu IFRS zamestnanecky pozitek. Z hlediska ceskych pravidel (slovenskych pravdepodobne take) je to danovy vymysl (protoze jde o danove neuznatelno polozky) a ucetni kreativita jak vypadat v hospodarskem vysledku dobre a pritom platit zamestnancum za jejich pracovní vykon neco bokem co neprojde osobnimi naklady a tim de facto zkreslovat cenu prace.

Z pohledu IFRS se proto musite chovat k plneni ze socialniho fondu vuci zamestnancum jako k zamestnaneckemu pozitku v souladu s IAS 19. Vlastni kapital ekonomicky patri akcionarum a ty si z nej vyplaceji divideny (a neprislusi ho vyplacet zamestnancum). Zamestnanecke pozitky prochazeji naklady a snizuji vysledek hospodareni, ktery je nasledne urcen k rozdeleni vlastnikum.

Pri prevodu z narodnich pravidel do IFRS hodnot proto doporucuji socialni fond eliminovat a zvazit na zaklade kolektivnich smluv, dohod se zamestnanci aj. podkladu tvorbu zavazku z titulu deklarovanych zamestnaneckych pozitku vuci nakladum. Tvorba takoveho zavazku v danem roce nemusi odpovidat castce priznane dle narodnich pravidel do socialniho fondu. Je treba si uvedomit, ze mezitim nemusi byt prima souvislost. Zavazek pritom muze byt tvoren na bazi rezervy, tj. odhadovane vyse budoucich vydaju diskontovanych k okamziku tvorby, k rozvahovemu dni. (napr. jde o situace, kdy spolecnost deklaruje zamestancum premie pri zivotnim jubileu, pri dosazeni urciteho poctu odpracovanych let, dale prispevky na dovolenou apod. - vse hrazeno dle narodnich pravidel ze socialniho fondu).

Hezky den,
Libor

Nazdar Libore,

Myslel jsem že se asi bude jednat o nějakou „zvláštnost“ českých předpisů. Kdo je vlastně vymýšlí? A má vůbec nějaké ekonomické vzdělání?

R

Jinak, protože se jedná spíš o interakci IFRS a ČNS, tuto diskusi jsem přesunul do této rubriky kam patří.

Přidat komentář