precenenie majetku a zavazkov

dobry den, prosim Vas o radu: firma v SR ma organizacnu zlozku v CR. Pri zostavovani rocnej zavierky sme zistili, ze spojovacie ucty ine pohladavky a ine zavazky, cez ktore sa robia preuctovania medzi SR a organizacnou zlozkou vykazuju iny zostatoky v SR a ine v CR. Podla auditora sme to museli v SR dorovnat cez ucet 414 Ocenovacie rozdiely z precenenia majetku a zavazkov. Nasa nemecka matka ma voci tomu vyhrady, ze podla IFRS to nie je mozne a musi sa to zohladnit vo vysledovke. Co si o tom myslite?

Rád bych Vám pomohl, ale Vy se vlastně neptáte na správnou aplikaci IFRS. Vy se ptáte na „převod“ nějakého národního standardu na IFRS. Jediná má možná odpověď (cokoliv jiného by bylo nezodpovědné) proto musí být: pokud při převodu standardu, který není IFRS, na IFRS vznikne zkreslení, podle IFRS se bude jednat o chybu.

Proto, místo konkrétní odpovědi, Vám dám obecnou radu: kdykoliv dostanete jakýkoliv pokyn od matky (pokud je písemně), jak z něčeho, co IFRS není, IFRS udělat, tento pokyn do písmena respektujte.

Ne že to povede ke správnému výsledku (to je v podstatě vyloučeno), ale až se na chybu přijde, bude za ní odpovědný někdo jiný, ne Vy.

Přidat komentář