Kniha jeste jednou

Jinak,Právě jsem dokončil prví rukopis nové knihy. V pondělí jde editorovi, takže za měsíc / dva by se mohla objevit v obchodech.Pak jí možná i dám na net, ale to zatím není jistí (záleží na tom jak se nakonec domluvím z vydavatelem).

Tak to je dobra zprava :)

Jinak, zaujimalo by me, jak jste to myslel s US-GAAP? Neni zajem tady v Ceske Republike, nebo mate pocit, ze IFRS zacinaji valcovat US GAAP? Da se predpokladat, ze o par let tady bude jenom jeden globalny system? V podstate harmonizace US GAAP vs IFRS tomu trochu nasvedcuje, nebo? diky

Oba.

Konkrétně v Čechách se zájem o US GAAP primárně odvíjí od toho, kolik Amerických společností zde začnou podnikat (své podnikání rozšíří). V posledních asi dvou letech jich tolik nebylo (a pokud se posledních 8 let porovná s devadesátými, jejich počet je výrazně nižší).

Takže zájem o školení / poradenství týkající se US GAAP (můj pohled na věc) klesá. Stále nějaký je (je vždy nutné zaměstnance průběžně doškolovat a vždy vznikají neočekávané okolnosti, o kterých je nutné se poradit) ale není zdaleka takoví, jako kdysi býval. V jedné době (cca rok 2002) jsem se zabýval z US GAAP na 100%. V roce 2005 to bylo přibližně 60:40% US GAAP:IFRS. Dnes je to naopak 60:40% IFRS:US GAAP. Pokud tento trend bude pokračovat, za pár let to bude jen IFRS.

Tomu i nahrává celosvětoví trend. Bývali vedení SEC plánovali US GAAP nahradit a přejít na IFRS do roka 2014. To součastné se zdá být zdrženlivější (zatím je však ve funkci teprve týden) takže se tento datum asi posune.

Ale faktem je, že IFRS je dnes o tolik lepší než byl v roce 2002 (v mnoho aspektech lepší než US GAAP) že pokud se dál bude vyvíjet, není žádné důvod proč by Američany měli trvat na svém vlastním.

Z toho vyplívá že takových pěti, šesti letech, žádní US GAAP už asi nebude, bude jen IFRS.

Přidat komentář