dividend income

Dobry den, prosim kdy jako materska spolecnost vykazuju vynos z dividend? Mohu ho vykazat pouze pri platbe, nebo i v pripade, ze mam rozhodnuti o rozdeleni zisku? Dekuji

Mne se zda ze tato otazka se spis vztahuje na narodni standardy.  Protoze se IFRS vztahuje na konsolidovanou jednotku vxechny vnitropodnikove transakce se behem konsolidace eliminuji.

IAS 27.21 Intragroup balances and transactions, including income, expenses and dividends,
are eliminated in full.

Asi by bylo mozna ze by to mohlo mit vliv pokud by dcera mela vlastni IFRS povinnost (vykazovat seperatni spravu), ale pak by se v teto sprave obevili jako kazdy jiny dividendy zatimco b je matka stajne konsolidovala.

 

Přidat komentář