Your browser does not support JavaScript!

Diplomová práce

Dobrý den, omlouvám se předem, že Vás obtěžuji, ale ve Vaší knize jsem se dočetla, že je možné Vás kontaktovat, tak bych se o to ráda pokusila. Ráda bych Vás požádala, pokud na to bude mít chvilinku čas, zda by jste mi neporadil s odpovědmi, nebo alespoň kde odpovědi najít. V rámci mé diplomové práce, jsem k obhajobě dostala následující otázky: 1. Když je Koncepční rámec již zastaralý, proč je převzat do IFRS? 2. Proč není podobný Koncepční rámec také v české legislativě? 3. Kdyby v české lagislativě Koncepční rámec byl, bylo by to přínosem? 4. Uveďte příklady, kdy je jednotlivý standard IAS v rozporu s Koncepčním rámcem. 5. V čem spočívá "oceňování současnou hodnotou", a kterých položek účetní závěrky se takové ocenění týká? 6. Jaký je rozdíl mezi cash flow v české latislativě a IFRS Pokud by to bylo možné, mohl by jste mi prosím poradit, kde odpovědi najít? Zejména k otázce č. 4 a 6. Předem velmi děkuji Hezký den S pozdravem Hana

Dobry den,

rad Vam odpovim, ale nevim, zda Vas moje odpoved potesi.

Na tyto otazky nenajdete presnou odpoved nikde (alespon doufam ze ne).  Duvodem je, ze jsou kladeny proto, aby Vasi skolitele otestovali, zda jste behem studium nasbirala dostatek znalosti, zda mate schopnost je dat do souvislosti, a zda proto mate narok se v budoucnosti prezentovat s diplomem, ktery by mel byt toho dukazem.

Pokud na ne nevite odpovedet, je to znamka toho, ze jste zatim dostatek znalosti nenasbirala, a ze by bylo lepsi pokracovat.

Kazdopadne, i kdybych Vam dal spravne odpovedi, prokazoval bych Vam medvedi sluzbu, protoze byste sice mela diplom ale znalosti nikoli.  Podobne bych tim take prokazoval medvedi sluzbu Vasemu budoucimu zamestnavateli, ktery ma pravo ocekavat, ze uchazeci o praci s diplomem maji znalosti odpovidajici svemu akademickemu titulu.

Jedine, co Vam tedy muzu doporucit, je si 1. precist koncepcni ramec IFRS, 2. precist si standardy IFRS, 3. porovnat koncepcni ramec a standardy a udelat si seznam mist, kde jsou konflikty.  Pak se muzete podivat na ceskou upravu a zamyslet se nad tim, proc zadny koncepcni ramec nema, zda nejaky potrebuje, kde ho ziskat a obecne proc neni schodna s IFRS.

Ano, chapu, ze je to hodne prace, ale behem ni nasbirate spoustu znalosti, ktere Vam budou pak slouzit az do konce zivota.

 

Přidat komentář