Prednaska/skoleni SOX

Dobry den,nevite nekdo o prednasce/skoneli/workshopu na SOX v CR? Muzete mi nekdo prosim doporucit kvalitni zdroj v UK ci USA?Dekuji

...teda neviem ci je sa toto da nazvat kvalitny zdroj, ale mozno stoji za vyskusanie :
http://www.sarbanes-oxley.com

...jako zdroj info dobre - stranku znam. Jen uz asi z toho divani se do PC prichazim o zrak -> nemohu totiz na zminovane strance najit odkaz na seminare ci skoleni. Na internetu jsem nasla pouze jeden nebo dva boot campy; zajimalo by mne jestli se nejaky workshop bude konat i nekde po Evrope.
Presto Peto dekuji za odpoved.

Bohužel, já jsem také o žádném školení neslyšel (a silně pochybuj o tom, zda nějaké existuje). Je to proto, že se jedná o novou právní úpravu, a momentálně většina lidí neví, jak se SOX nakonec bude přesně aplikovat. Důvodem je fakt, že v USA to, že vyjde zákon, ještě nic neznamená. Zákon musí projít soudním procesem, během kterého vzniknou precedenty, týkající se jeho správné interpretace (a ne zřídka soud rozhodne, že sporné pasáže jsou vlastně neústavní a pak nezačnou platit vůbec).

Tento stav nejistoty bude trvat ještě nějakou dobu. Zatím je většina firem ve stádiu, že se snaží zabránit tomu, aby se právě ona stala tím pokusným králíkem, na kterém se nový zákon poprvé vyzkouší. Proto se spíš obrací na právníky nebo poradce, nikoli na školitele.

I když jsem Vás asi nepotěšil, mohu Vám dát tip na publikaci „Corporate Governance and Accounting Under Sarbanes- Oxley“ a její druhý díl „Practical Guide to Corporate Governance and Accounting Under Sarbanes-Oxley“, od David Hardesty, vydaný Warren, Gorham & Lamont 2002 as 2005.

Ačkoliv nejsem právník, což znamená, že samotná aplikace SOX jde více či méně mimo mě, tato publikace se mi zdá být celkem kvalitní a (obzvláště druhý díl) prakticky aplikovatelná.

Alespon v tom nejsem sama, kdo si neni jisto co a jak. Presne jak rikate, nikdo z nas nechce byt onim pokusnym kralirem.

Nakonec jsem nasla v UK jeden zajimavy seminar ohledne teto problematiky - pojednava o sekci 302,404 a 409. http://www.mistieurope.com/MIS/about.asp

Az budu mit zminovanou akci za sebou rada se podelim o dojmy.

Přidat komentář