Zveřejňování účetních dokumentů

Dobrý den, dovoluji si Vás oslovit jako odborníka na US GAAP. V rámci své bakalářské práce zpracovávám téma Informační zdroje o hospodaření firem v USA a k tomuto účelu jsem si sehnal Vaši knihu Světové účetnictví. Bohužel jsem všechny potřebné informace pro tvorbu práce v této knížce nesehnal a tak jsem se Vás chtěl zeptat jako odborníka na problematiku účetnictví nejen v USA, zda-li byste mi nedoporučil nějakou literaturu či internetové stránky, kde bych mohl informace o zveřejňování účetních výkazů v USA (účetní závěrky, výroční zprávy) a o jejich dostupnosti získat. děkuji mnohokrát za odpověď

Děkuji za rychlou odpověď. Jedná se mi v podstatě o to, jak zákon v USA definuje povinost podniků zveřejňovat své hospodářské výkazy, jakých dokumentů se to jedná a kde se dají potom tyto dokumenty najít - v ČR je touto obdobou myšleno např. ze zákona povinné zveřejňování účetních závěrek/výročních zpráv firem ve Sbírce listin obchodního rejstříku, kde k nim má každý přístup či uveřejňování výročních zpráv na webu Pražské burzy u těch firem, které jsou zde obchodované.

USA podobni zakon nema.  Soukrome firmy zadne zaverky zverejnovat nemusi , ani nemusi pouzivat zadne narodni standardy (V USA stejne zadne nejsou, to jen zde, v Evrope).

Pouze obchodovani firmy musi vytvaret spravy podle US GAAP.  Pokud nejakou chcete, staci se pocivat na jejich internetovou stranku, temer vsechny je tam publikuji.

 

Take musi odevzdavat spravy SEC (to je ta stranka kteoru jsem citoval) ale tito psravy obvykle nejsou tak prehledni jako ty spravy ktery vytvareji pro akcionare.

neobchodovani firmy zadnou takovou povinnost nemaji.  Pokud jim napisete, mozna vam nejakou spravu poslou, ale pokud nechteji, nemusi.

 

Děkuji Vám mnohokrát za Vaše odkazy a informace, byly velice přínosné a většinu potřebných informací jsem na základě Vašich odpovědí nalezl. Jediné, o co bych Vás chtěl ještě poprosit je, zda-li byste mi nedoporučil nějaký zdroj informací, kde bych mohl naleznou požadavky(strukturu, náležitosti...) dle US GAAP na výroční zprávy pro ty firmy, které je musejí vytvářet pro své akcionáře (strukturu a náležitosti zpráv pro SEC jsem již nalezl, ale obecné požadavky dle US GAAP nějak nemohu najít)

 

mnohokrát Vám děkuji

Přidat komentář