US GAAP Vyřazení Intangibles

Dobrý den,mám dotaz ohledně vyřazení nehmotného majetku podle US GAAP. Marně hledám nějaký Statement (SFAS), ve kterém by byla shnuta základní  problematika týkající se vyřazení majetku. Existuje nějaký takový? Nebo mohl byste mi poradit, v jakých Statements bych mohla něco najít?V diplomových pracích některých studentů jsem našla pouze to, že "vyřazení majetku v rámci US GAAP je shodné s vyřazením v rámci IFRS", nebyl zde však žádný odkaz na příslušnou literaturu a já bych ráda toto tvrzení něčím podložila. Děkuji za odpověď!

Dobry den,

Co konkretne potrebujete vedet?

Tak k IFRS mám ve své práci uvedeny důvody k ukončení vykazování aktiva, jakými způsoby lze aktivum vyřadit (prodej, pronájem, darování apod.) a že po vyřazení se porovná výtěžek z vyřazení a účetní hodnota aktiva a tím se zjisti zisk/ztráta z vyřazení, který(á) se promítne do výsledku hospodaření.

Téma práce je vykazování nehmotných aktiv podle ČÚS, IFRS a GAAP a jejich porovnání, takže  něco podobného jsem se snažila najít i ke GAAP.

Protoze velka cast US GAAP vychazi ze zvyklosti a praxe, zadne globalni standardy jako IAS 16 / 38 nema.  Jedine, k cemu ma standardy, jsou problemove oblasti jako urok, ci impairment, nebo specificke prumysly jako tezebni, kabelove televize, zdravotnictvi, atd.

Obecne se vsak postupuje stejne jak podle IFRS, tak podle US GAAP: pri vyrazeni majetku se porovna zustatkova hodnota s prodejni cenou a rozdil se promitne na vysledovku bud jako zisk (gain) nebo ztrata (loss).  Na rozdil od CUS, zadny vynos (revenue) ani naklad (expense) vzniknout nemuze.  

V pripade nehmotneho majetku (kde zustatkova hodnota a prodejni cena casto byvaji nulove) se na vysledovku nepromitne nic.

Děkuji!

Přidat komentář