Your browser does not support JavaScript!

UK GAAP

Dobrý den, pracuji jako účetní v anglické nadnárodní firmě. U nás samozřejmě vede účetnictví dle českých norem. Používáme však anglická čísla účtů. Na internetu jsem se dočetla,že kromě US GAAP existuje i UK GAAP,a že mezi nimi jsou rozdíly. Firma se chystá přesunout naše účetnictví daleko na východ,kde ho zpracovávají místní, kteří mají již zkušenosti se zpracováním účetnictví pro UK,USA a Irsko. Prý jim to už několik let bez problémů funguje. Zatím jsem četla několik stran z Vaší knihy Světové účetnictví I a je to skutečně jiný pohled než mají České účetní standardy. Jesltiže tedy tito lidé účtují v GAAPu ať už americkém,anglickém nebo irském, jakou šanci jim dáváte, že zvládnou České účetní standardy? 

Dobry den,

protoze ceske standardy (jako standardy vetsina zemi EU) upravuji postupy a vychazeji predevsim se pravnich / sluvnich forem, nejsou zdaleko tak narocni na aplikaci jako GAAP (at US, UK nebo IFRS).

Proto, pokud system nastavi nekdo kdo zna tito ceske formality, ja osobne v tom nevidim zadny velky problem.

Osobne znam vicero firem ktery sve ucetnictvi delaji podobne (v ramci stredisek zdilenych sluzeb ktery nejsou v CR) a celkem jim to vyhovuje (obzvlaste pokud jednatel ceske dcery neni cesky obcan, nesedi v CR a bere odpovednost za neco, cemu vlastne vubec nerozumi).

 

 

Děkuji za reakci. Pořád s kolegyněmi přemýšlíme, jak Indové zvládnou účtovat české faktury, když neznaní české zákony, ale ono je to vlastně o tom, je jim to v podstatě může být jedno,jak co naúčtují, protože za to odpovědnost neponesou :-)

Tak nejak

Přidat komentář