Rekonštrukcia budovy

Dobrý deň! chcem Vás požiadať o názor, ako môžme podľa IFRS vykazovať náklady na rekonštrukciu budovy, ktorej nie sme vlastníkom. Sme v prenajatých priestoroch (nie sme vlastníkom budovy) - účtujeme o operatívnom prenájme. V týchto priestoroch poskytujeme služby klientom.Na vlastné náklady sme túto budovu zrekonštruovali, od vlastníka budovy máme zmluvne dohodnuté, že toto zhodnotenie si môžme odpisovať do vlastných nákladov - v zmysle platnej slovenskej legislatívy.Moja otázka: môžme výdavky na rekonštrukciu budovy (ktorú nevlastníme) vykazovať ako majetok aj v zmysle IAS 16 a odpisovať ho? Ďakujem za vyjadrenie.

Ano.

Ačkoliv se o „vylepšení pronajatých prostorů“ (neboli leasehold improvements) výslovně nevyjadřuje, tito náklady se mohou kapitalizovat pokud (podle IAS 16.7):

a) je pravděpodobní že firmě přinesou budoucí ekonomický výhody a

b) jejich pořizovací hodnota se dá spolehlivě změřit.

Přidat komentář