Your browser does not support JavaScript!

Praktické využití komparace účetních systémů

Dobrý den, studuji ekonomiku a jako téma diplomové práce jsem dostal komparaci českého a britského účetního systému. Došel jsem k několika závěrům z hlediska členění, historie, legislativy, účelu, apod. Oponent po mě požeduje praktické využití mé komparace, vedoucí zase praktický smysl provedené komparace systémů regulace, tedy zejména konkrétní projevy v obsahu či rozsahu zveřejňovaných informací. Z uvedených otázek jsem poněkud zmatený a nevím, jak na ně odpovědět. Chtěl bych se zeptat, jaké odpovědi a argumetny mohu při obhajobě použít? Přivítám jakoukoliv odpověď. Děkuji

Dobry den,

podle meho komparace UK GAAP a CNS nema zadne prakticke vyuziti.

Pokud firma podnika v CR, musi aplikovat CNS.  Pokud podnika v UK, musi aplikovat UK GAAP.  Tyto systemy jsou neslucitelne, a pri aplikaci jednoho se nesmi brat v potaz pozadavky druheho.

Znat rozdily proto mozna muze byt zajimave z akademickeho uhlu pohledu, ale zadne prakticke vyuziti to nema.

Dale, FSA planuje UK GAAP zrusit (od 2013) a nahradit ho IFRS-SME (pro stredni a male podniky) a FRSSE (pro micro podniky).

Studovat system, ktery brzy zanikne, je proto (dle meho nazoru) uplna ztrata casu.

Co se komparace systemu regulace tyce, ta by mela smysl, pokud by se UK neplanoval svuj system regulace radikalne zmenit (FSA to be abolished in Osborne shake-up).

Dnes ma priblizne stejny prakticky vyznam jako komparace CNS a UK GAAP.

Dobrý den,

děkuji Vám moc za rychlou odpovìï. Ještì bych upřesnil trochu otázku - jak se konkrétnì projevuje regulace účetnictví z hlediska vykazovaných informací ve VB a v ČR? 

 Děkuji 

Odpoved na tuto otazku by prece mela byt tematem Vasi prace, ne moji.

Tímto jsem se přímo nezabýval, předmìtem mé práce byla pouze komparace, nikoliv konkrétní projevy regulace. 

Přidat komentář