net consolidated revenue

Prosil bych moc o odpověď na to, co chápat pod výrazem net consolidated revenue a jak se počítá?Děkuji předem za Vaši odpověď.S úctou F.Kořínek

Consolidated revenue obvykle znamena celkovy vynos konsolidovane skupiny (soucet vynosu vsech podniku v te skupine). Net revenue obvykle znamena vynosy minus penezni slevy a opravne polozky na reklamace. Takze net consolidated revenue by mely byt vynosy skupiny po odecteni peneznich slev a reklamaci, neboli ciste konsolidovane vynosy.

Děkuji moc za promptní odpověď. Tak tomu asi bude i v případě, o kterém jsem se zmiňoval ve svém dotazu.Odečítají však větší částku, než by mohlo odpovídat slevám či reklamacím,dopropisům ap.To si zjistím a ještě jednou děkuji.
Dovoluji si však ještě jednu otázku.IAS 20 požaduje přehodnocení dříve obdržených státních dotací na výnosy příštích období.V IAS jsem nenašel ale nic kolem darů či bezúplatných převodů,vkladů.V příručce k prvnímu uplatnění IFRS autoři bez bližšího odkazu uváději, že obdobně přehodnotit a vykázat je nutno všechny dotace či dary či bezúplatně nabytý majetek.Myslíte, že tomu tak vskutku má být?

Podle IFRS 1.16 a 17, firma má povinnost přebírat majetek (se svého starého účetního systému) v reálné hodnotě (tak jak tuto hodnotu definuje IFRS) bez ohledu na to v jaké hodnotě majetek byl veden dřív.

Státní dotace sice nejsou mojí parketou, ale tento požadavek se jistě vztahuje na veškerý majetek (pod kontrolou firmy) bez ohledu jak byl získán.

Podle IAS 20.24 se majetek sice má „časově rozlišit“ ale toto se vztahuje pouze na situaci kde firma získává kontrolu nad majetkem postupně (třeba tím že postupně plní podmínky dotace). Jinak, IAS 20.12 hovoří celkem jasně. Firma reálnou hodnotu darovaného majetku promítne do výsledovky jako zisk.

Pokud se jedná o majetek, který se získal před zavedením IFRS, majetek se přecení na reálnou hodnotu a zaúčtuje se (má dáti) oproti nerozdělenému zisku (dal). Jiný postup by byl v rozporu s poslední větou odstavce 24, která zakazuje darovaný majetek zahrnout přímo do kapitálu.

Přidat komentář