Generálna oprava ( General inspection)

Chcel by som sa viacmenej iba ustiť, či môže generálna oprava majetku ako náhrada ( IAS 16) vstúpiť do jeho účtovnej hodnoty? Kedže IAS/IFRS som nútený si IAS/IFRS prekladať sám kôli diplomovke, chcel by som vedieť či som to dobre pochopil.Ak sa nemýlim predchádzajúce verzia IAS 16 to zakazovala.Dakujem za odpoved.

Podle IAS 16, odst. 12. a 13., opravy, vcetne GO. se vseobecne kapitalizovat nemohou, krome v pripade, ze se jedna o opravu, kterou nelze provadet prubezne. Priklad, ktery je uvedeny v IAS, je pec, kde se musi opravit vyzdivka. Vseobecne nelze takovy majetek opravovat prubezne (to nema zadny smysl) a proto se opravuje jednou za cas, s tim, ze se jedna bud o vymenu komponentu (kdyz se komponenty sleduji), nebo o kapitalizovatelnou generalni opravu.

Přidat komentář