EBIT dle US GAAP vs EBIT dle českého účetnictví

Dobrý den, pane Mládek,chtěl bych se Vás dotázat za jakých předpokladů by bylo možné, aby se numericky shodoval EBIT získaný z výsledovky sestavené dle US GAAP v účelovém členění nákladů vycházející z čistých tržeb s EBITem získaným z výsledovky sestavené dle druhového členění nákladů dle českých účetních předpisů.Budu vděčný za Váš názor, rady aj.

Dobry den,

Protoze se EBIT pocita od vysledku hospodareni nahoru (zacne se u HV a prictou se uroky a dane), format vysledovky na jeho vypocet nema zadny vliv.

Tim nerikam ze EBIT podle US GAAP a CUS bude stejny, jen ze format vysledovky za to nemuze.

Co za rozdil muze je ze US GAAP a CUS zachycuje vetsinu obchodnich pripadu jinak.

Proto je v podstate nemozny aby se HV podle US GAAP a podle CUS schodoval (pokud by se to nahodou u nejake firmy stalo, ja bych to bral jako dukaz toho ze ta firma bud hrube porusila US GAAP nebo CUS nebo kombinaci obou).

Protoze HV bude jiny, EBIT bude jiny.

Mimochodem, protoze vypocet odpisu byva jeden s tech vetsich rozdilu, EBITDA by mela byt blizsi. 

Sice take nebude stejna, ale rozdil by nemel byt tak velky.

Dobrý den, pane Mládek,

děkuji za odpověď. Mohl bych se Vás zeptat, co by mohlo tvořit ještě vetší či menší rozdíly jako nap. Vámi zmiňovaný výpočet odpisů?

tato otazka je prilis siroka pro tuto diskuzi.  Tech oblasti je vic.  Pokud Vas to zajima, doporucil bych Vam se nejprve podivat na srovnani mezi CUS a IFRS (zde najdete odkazy).  Protoze US GAAP a IFRS jsou si hodne podobne, vetsina tech rozdilu na ktery se upozornuje plati pro US GAAP take.

Pokud chcete jit vic do hloubky, muzete se take podivat na na srovnani mezi US GAAP a IFRS, a takto se dopracujete k srovnani mezi CUS a US GAAP.

Na nettu je techto srovnani vic:

iasplus.com...0703ifrsusgaap.pdf

pwc.com...ifrs-and-us-gaap-similarities-and-differences-september-2010.jhtml

kpmg.de...20070701_IFRS_compared_to_US_GAAP_An_overview.pdf

grantthornton.com...Grant_Thornton_US GAAP_v_IFRS_Comparison.pdf

 

Přidat komentář