Determine Subject of Liabilities

Dobrý den pane Mládku,SFAS 157 se jeví jako šablona pro implementaci fair value i podle IFRS.  Při oceňování závazkù se objevují dva termíny, které mi nejsou úplnì jasnì  Nonperformance risk a Entity credit risk 2Poradil by jste mi prosím, co si mohu pod tyto termíny v Češčini dosadit, jde mi spíše o věcný obsah nedoslovný překlad:-).Dìkuji mnohokrátS přátelským pozdravemPavel Zajíc

Dobry vecer,

spis byl predlohou pro IFRS 13, ktery je, momochodem, tmer doslova stejny jako novy ASC 820 (SFAS uz nejsou protoze je nahradila kodifikace).

Co se terminu tyce, oba jsou podobny a standardy mezi nimi vyslovne rozdil nedefinuji.  Obecne se vsak da rict ze non-performance risk je ponekud sirsi s tim ze by se do nej zahrnulo napriklad nezaplaceni / spozdeni v zaplaceni uroku.  Credit risk se pak spis vztahuje na nevraceni jistiny.

Co se ocenovani zavazku tyce, credit risk je dulezitejsi protoze ma na ne vetsi vliv (a paradoxne, pokud credit risk roste, hodnota zavazku klese a firma na svou vysledovku promita zisk).

Co se prekladu tyce, asi bych pouzil "uverove riziko" pro credit risk a "riziko neplneni" nebo pripadne "riziko neplneni zavazku" pro non-performance risk.

Dobrý den,

děkuji, mohu se ještě zeptat, zda výše zmíněný ASC 820 pokrývá celkové změny v IFRS -tedy to co se chystá u IFRS 10,11,a 9?

JINÝMI SLOVY, jak moc změny v IFRS 9 ovlivní zmíněné standardy a zda již dnes se mohu připravit na tyto změny znalostí ASC 820.

Díky moc

S pozdravem

P.Zajíc

Dobry den,

IFRS 10-12 resi konsolidace.  Uplne ina tema nez IFRS 13 (ASC 820).

Pokud Vas to zajima, toto tema jsem prave dopsal clanek ktery se nachazi zde.

Děkuji,

máte pravdu, spíše mi šlo o IFRS 9, IAS 39. až na určité výjimky pro finanční instituce, kdy lobing udělal svou škaredou práci, se inspirovali us gaapem, tak mě napadlo, zda IFRS 9 jde stejnou cestou a pokud  ano, zda výše zmíněné ASC je předlohou i pro IFRS 9.

Jinak článek je velmi zajímavý, neplánujete nějaké školení pro finanční instituce, pojišťovny specielně?

Pokud ne, neporadil by jste mi nějakoiu literaturu či ASC, který by mě dokázal provést lépe , než IFRS 4:-)

Děkuji moc

S pozdravem

P.Zajíc

 

Dobre rano,

kdysi jsem se finacnim nastrojum venoval celkem podrovne, ale to bylo uz bylo davno (v dobach SFAS 133).

Lidi o tema vsak nemaji zajem, takze se skoleni nikdy nenaplnilo a ja jsem je prestal nabizet.  I moje klienti se tema zajimaji spis okrajove a proto moje znalosti uz nejsou aktualni.

Proto nedokazu rici zda se IASB vyda cestou FASB, ale spis ne.  Spis se bude jednat o spolecny projekt ktery bude jiny nez jak stavajici IFRS tak US GAAP.

Jinak, o pojistnych smlouvah nevim temer nic.  Jednou jsem (z donuceni) mel kratke skoleni k IFRS 4 (hned po te co vysel) ale nedopadlo prilis dobre.

Takze ani zde Vam poradit nedokazu.

Mozna nejaky jiny navstevnik stranek?

Přidat komentář