Deferred tax

Dobry den p. Mladek,chcela by som sa spytat, ci mozu vzniknut temporary differences ak aplikujeme US GAAPy a zaroven slovenskych uctovnych postupov?Dakujem krasne.Katka

Dobrý den,

Pokud SK standardy používáte pro daňové účely tak ano. Jinak ne.

Dobry den,

co v pripade pouzivania rozdielnych metodik - napr. rozdielna doba odpisovania, rozdielna metoda pri long-term contracts? Tym padom je iny hospodarsky vysledok v lokalnom uctovnictve a iny pri aplikacii US GAAPov. Je mozne v tomto pripade uvazovat o temporary differences?

Poprosila by som vas este o objasnenie pojmov carrybacks and carryforwards.

Dakujem.

No jo, ale US GAAP neuznává žádné lokální standardy (pouze pokud vedou k daňovým rozdílům). Pokud vznikne rozdíl mezi SK pravidly a US GAAP (který není daňový) nemůžete na něj aplikovat pravidla pro daňový rozdíly. To by byla chyba.

Jinak řečeno, pokud primárně vedete vaše účetnictví podle SK standard, který se pak následně snažíte „pře-konvertovat“ na US GAAP, stejně tím dost hrubě porušujete US GAAP (konkrétně FAS 162). Pokud by jste na tuto chybu ještě chtěla napasovat postupy který se mají používat na jiné věci, tím byste jí nenapravila, zdvojnásobila byste jí.

Carryback je možnost (podle Amerického daňového zákona) kde firma v roce ztráty může žádat vrácení daně z přijmu za poslední (myslím že 5) roky.

Carryforward je pak uplatnění té ztráty (která po caryback zbyla), proto zisku v dalších letech (myslím že 15 ale možná 20).

Pan Mladek,

Dakujem za predosle vysvetlenie, kde by islo o hrusky s jablkami.

predsa len este jeden dotaz. Prepacte, ale znova budem porovnavat SK a US GAAPy.

Viz: nahoru

Přidat komentář